fr up_header_tmp_blue

 Інформація для паломників

Дорогі друзі!

rosaire palomnikiПовідомляємо вам, що в м.Лурд (Франція) в 2011 році відкрився Православний прихід Стрітення Господня.

З січня 2012 року облаштовано постійне місце для богослужінь-православна каплиця, яка розміщена в одному з приділів церкви Saint Jean -Baptiste (святого Іоанна Хрестителя) по адресу: 2, avenue Jean Prat, Lourdes.

В середині 19 ст. в Лурді сільській дівчинці Бернадет явилася Пресвята Богородиця. Пречиста Діва Марія вказала Бернадет місце, де, по волі Божій, відкрилося цілюще джерело. З тих пір маленьке французьке містечко перетворилося в духовний центр міжнародного паломництва, в тому числі і для православних.

Сьогодні в Лурді існують 2 православних приходи: франкофонний (Румунський Патріархат) і наш слов"янський прихід (Екзархат церков російської традиції в Західній Європі, Константинопольський Патріархат). Основні богослужбові мови в нашому приході-слов"янська і французька; окремі молитви і читання здійснюються також на російській, українській, грузинській та арабській мовах. Можливо вживання інших богослужбових мов по мірі необхідності.

На сьогоднішній день регулярні богослужіння здійснюються в суботу в 10.00 (Літургія), іноді- в неділю і в свята, а також в інші дні за домовленністю з паломницькими групами.

Поскільки Лурд центр міжнародного паломництва, тут розміщені храми, каплиці і паломницькі служби для християн різних національностей. Звичайно це переважно монастирі і приходи католицької Церкви. Однак в офісі Центра Інформації ви знайдете також дані про церкви східної традиції (Українська Греко-Католицька Церква) і про нас, православних. Зазвичай, паломники з різних країн стараються відвідати свою місію, здійснити Літургію і молитися на рідній мові.

Приїзджаючи в Лурд, ви можете відвідати нашу православну каплицю і брати участь в нашому богослужінні, згідно розкладу нашого приходу, або вибрати інший день і годину, домовившись з нами заздалегідь.

Ми відкриті для православних всіх національностей і всіх канонічних юрисдикцій. Якщо вашу сім"ю чи вашу паломницьку групу супроводжує священник, ми дамо йому можливість самостійного служіння Літургії. Все необхідне для здійснення богослужіння є в нашому приході. Однак, духовенству необхідно буде мати підтвердження приналежності до канонічної церкви (справка, посвідчення, указ чи інформація про себе) і заздалегідь оповістити наставника нашого приходу або нашого правлячого архієрея. Просимо також священників і півчих, що служать на інших мовах (крім французької), мати свої богослужбові книги. Священникам бажано мати свої підризники по росту.

Паломникам, які не говорять по французьки, наш прихід може допомогти з перекладачем і супроводжуючим (згідно домовленності).

Наші контакти:
Православний прихід Стрітення Господня, м.Лурд
Paroisse orthodoxe de la Sainte Rencontre de Notre Seigneur Jesus Christ, Lourdes, France

Поштова адреса:
9, rue Saint François, 65100,Lourdes, France
тел. +33 5 62 34 79 82
протоієрей Георгій Ашков +33 6 78 21 38 75
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

April 2021
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Расписание Богослужений:


Суббота 10 апреля - Соборование, Елеосвящение - начало в 10-30 


Суббота 24 апреля - Лазарева суббота и неделя Ваий (переносится с 25 апреля) - Божественная Литургия и благословение ветвей - начало в 10-00 


УЧАСТНИКИ БОГОСЛУЖЕНИЯ ДОЛЖНЫ БЫТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО В МАСКАХ И ДЕРЖАТЬ ДИСТАНЦИЮ